• CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda demokrasi şöleni

  03 Şubat 2018 - 15:38
  CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda demokrasi şöleni

  CHP’nin 36. Olağan Kurultayı bugün Ankara’da başladı… CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün açıkladığı gibi, Afrin’e yönelik operasyon nedeniyle kurultayda müzik kullanımı en az indirilmiş durumda. Ancak, Kurultay’ın başlamasından daha saatler önce CHP’liler salonu doldurdular.

  Kurultay salonu yolunda, “hak hukuk adalet” sloganları atan CHP’liler, salon içinde ise Türk bayrakları ve CHP bayrakları kullanıyorlar. Salonda en çok kullanılan slogan ise “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı.

  10. Yıl Marşı hep bir ağızdan…

  Kurultayda sık sık 10. Marşı da çalıyor. Tribünleri dolduran CHP’lilerin de hep beraber, bayraklarla eşlik ettikleri marş da 10. Yıl marşı.

  Hapisteki gazeteciler ve Enis Berberoğlu da pankarlarla salonda…

  Kurultay salonunda hapisteki gazeteciler ve halen Maltepe Cezaevinde olan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu da unutulmamış. Salonda “tutuklu gazeteciler özgürlük” pankartı ile üzerinde Berberoğlu’nun fotoğraf bulunan ve üzerinde “bir gün mutlaka buluşacağız özgürlükte” sözü yazılı pankart salonun en görünen yerinde asılı.

  4 genel başkan adayı

  CHP’deki genel başkanlık yarışında mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal ve YARSAV’ın eski başkanlarından Ömer Faruk Eminağaoğlu da genel başkanlık koltuğuna talip olan diğer isimler.

  CHP’nin 60 kiilik parti meclisi şu ismlerden oluşuyor:

  Veli Ağbaba, Hakkı Akalın, Haydar Akar, Gamze Akkuş İlgezdi, Erdal Aksünger, İdris Akyüz, Zeynep Altıok, Gülizar Biçer Karaca, Tekin Bingöl, Çetin Osman Budak, İlhan Cihaner, Emre Çam, Mehmet Ali Çelebi, Ayşe Eser Danışoğlu, Mevlüt Dudu, Ali Rıza Erbay, Sevda Erdan Kılıç, Eren Erdem, Aykut Erdoğdu, Gürsel Erol, Turan Hançerli, Saliha Sera Kadıgil, Lale Karabıyık, Ferihan Karasu, Yıldırım Kaya, Alper Keten, Ahmet Haluk Koç, Devrim Kök, Bülent Kuşoğlu, Mustafa Moroğlu, Hakkı Suha Okay, Gülseren Onanç, Yasemin Öney Cankurtaran, Ali Özcan, Sibel Özdemir, Ali Özgündüz, Ali Öztunç, Orhan Sarıbal, Selin Sayek Böke, Yaşar Seyman, Kamil Okyay Sındır, Çetin Soysal, Hüsnü Süslü, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Gamze Taşcıer, Bülent Tezcan, Seyit Torun, Mehmet Tüm, Gaye Usluer, Tuğba Ütebay, İdris Yıldız, Necati Yılmaz, Öztürk Yılmaz, Candan Yüceer, Zeki Kılıçaslan, Kadir Gökmen Öğüt, Haluk Pekşen, Berhan Şimşek, Ahmet Caner Yenidünya, Özkan Yıldız.

  YORUMLAR