• CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Silifke’de yörüklerle buluşacak

  05 Nisan 2018 - 10:38
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Silifke’de yörüklerle buluşacak

  Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 22 Nisan Pazar Günü Gökbelen Yaylasında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenecek olan Anadolu’nun Kadim Kültürü Yörükler-Türkmenler ve Değerlerimizi Koruma Yaşatma Çalıştayı’na tüm Silifke halkını davet etti.

  21 Nisan Cumartesi ve 22 Nisan Pazar günü olmak üzere iki gün sürecek çalıştay kapsamında, Musa Eroğlu konserinin yanı sıra halk oyunları, yörüklerin yaşamını konu alan paneller, konuşmalar, sunumlar, yöresel sanatçıların konserleri ve farklı etkinlikler yer alacak.

  Başkan Mustafa Turgut, ‘Sevgiyi, emeği, hoşgörüyü yaşam felsefesi haline getiren, doğa anaya gönülden bağlı olan Yörüklerimizle umudu büyütmek için buluşuyoruz. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Çalıştayımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz’ dedi.

  ‘Sarıkeçililer Derneği ve Silifke Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştiriyoruz

  Anadolu’nun Kadim Kültürü Yörükler-Türkmenler ve Değerlerimizi Koruma Yaşatma Çalıştayı’nı Sarıkeçililer Derneği ve Silifke Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştireceklerini açıklamalarına ekleyen Belediye Başkanı Turgut, ‘Özellikle kültürümüzün yeni nesillere aktarılması yönünde üzerimize düşen sorumluluklarımız var. Değerlerimiz gün geçtikçe yozlaştırılmaya çalışılırken, üzerimizdeki sorumluluğu yerine getirerek, kültürümüzü yaşatmak ve sahip çıkmak adına böyle bir çalıştayı düzenliyoruz. Sarıkeçililer Derneğimizle el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir organizasyon yaptık." ifadelerini kullandı.

  ‘Yeme – içme ve ulaşım belediyemiz tarafından karşılanacak’

  Başkan Turgut sözlerine şöyle devam etti: Biz özellikle Yörüklerimizin göç zamanında bunu yapalım istedik. Çünkü Yörük kültürü ile ilgili eğer bir değerimiz yaşatılacaksa ve tanıtılacaksa özellikle Silifke Yöresinin bu konudaki ağırlığı ve payı unutulmamalıdır. Bunun için bizim burada kendi kültürümüzü ve değerlerimizi hem kendi insanlarımıza, hem dışarıdan gelecek misafirlerimize aktarmamız gerekiyor. Çalıştayımızda yeme, içme ve ulaşım tamamen ücretsiz olup Silifke Belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı, 21 Nisan ve 22 Nisan günlerinde Gökbelen Yaylası’nda yapılacak olan Yörük Çalıştayı’na bekliyoruz’ diye konuştu.

  YORUMLAR