• Buca Belediyesi’nde oyuncaklarla tarihi bir seyir…

  04 Şubat 2018 - 17:38
  Buca Belediyesi’nde oyuncaklarla tarihi bir seyir…

  Bucalı koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş’in uzun yıllar süren çalışmalar sonucu biriktirdiği, geçmişten günümüze oyuncak dünyasını yansıtan “ Oyuncak Sergisi”  ziyaretçilerini tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor. Plastikten ahşaba, süper kahramanlardan oyun konsollarına kadar geçmiş yıllara ait binlerce oyuncağın yer aldığı sergi, her yaştan ziyaretçisini farklı bir yolculuğa çıkarırken günümüzün tablet ve bilgisayarlarına meydan okuyor.
   
  Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (Bbksm) geçmişten günümüze oyuncak dünyasını yansıtan ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Her insanın doğum süreciyle birlikte hayatında yer alan, gelişen her süreçte farklılaşıp gelişen oyuncaklar, Bucalı koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş’in binlerce örnekten oluşan birikimleriyle Buca’da sergilenmeye başladı.

  Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi sergi alanında plastikten, ahşaba, süper kahramanlardan, bisikletlere kadar geçmiş yıllara ait binlerce çeşitli oyuncağın yer aldığı ‘Oyuncak Sergisi’ ziyaretçilerini nostaljik ve farklı bir yolculuğa çıkarıyor.

  HABERİN FOTOGALERİSİ İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN
   
  İlginç, ilginç olduğu kadar oyuncakların insanlık tarihiyle beraber gelişini ortaya koyan serginin açılışını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina  koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş ile birlikte yaptı. Birbirinden ilginç binlerce oyuncağın kendisini çocukluğuna götürdüğünü söyleyen Başkan Piriştina, her yaş grubundan insanın kendisini ve geçmişini hatırlayabileceği muhteşem oyuncakları tek tek inceledi.

  Geçmişten günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin yer aldığı, adeta tablet ve bilgisayarlara meydan okuyan sergi 16 Şubat’ta kadar ziyarete açık olacak.  

  YORUMLAR