• Bornova Belediyesi’nden muhtarlara yeni ofis

  17 Şubat 2018 - 14:00
  Bornova Belediyesi’nden muhtarlara yeni ofis

  Bornova Belediyesi, muhtarların daha iyi şartlarda hizmet vermeleri için tasarladığı yeni muhtarlık binalarından ilkini Pınarbaşı Semti’ndeki Kemalpaşa Mahallesi’nde hizmete açmıştı. Ardından 9 mahallede daha yeni ofisler yapılarak muhtarların ve vatandaşların kullanımına sunulmuştu. Şimdi de Rafet Paşa Mahallesi Muhtarlık binası, Bornova Belediyesi’nin projesini hazırladığı tek tip muhtarlık binası yapılarak yenilendi. Kavaklıdere, Yunus Emre, Egemenlik ve Karacaoğlan mahallelerinde yeni muhtarlık ofislerinin yapılması için de ihale hazırlıkları tamamlandı.

  Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından tasarlanan yeni muhtarlık ofisleri 12 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 metrekarelik alan üzerine inşaa edildi. Önünde 16 metrekarelik terası bulunan modern ofislerde küçük bir mutfak ve tuvalet de var. Tasarımı ile dikkat çeken klimalı ofislerin, ilan panosu, dolap, masa ve sandalyeleri de muhtarların en iyi hizmeti verebilecekleri şekilde dizayn edildi.

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, vatandaşlarla her zaman yüzyüze olan muhtarların zor bir görev yaptığını vurgulayarak, “Biz de muhtarlarımıza destek olabilmek için el ele verip birlikte çalışıyoruz” dedi. Bornova’nın tüm mahallelerine eşit ve adaletli hizmet götürmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Atila, “Yeni ofislerle hizmetin kalitesinin arttığını gördük. Muhtarlarımız talep ettikçe yeni ofisleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

  YORUMLAR