• Başkan Turgut öğrencilerle badem fidanı dikti

  22 Mart 2018 - 12:38
  Başkan Turgut öğrencilerle badem fidanı dikti

  Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Çamdüzü mevkiinde düzenlenen fidan dikim törenine katıldı. Etkinlikte 500 öğrenciyle 2000 adet badem fidanı toprakla buluşturuldu.

  Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut burada yaptığı konuşmasında ormanların, bir milletin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu belirterek, uzun bir süreç içerisinde oluşan ormanları korumak ve yeni orman alanları oluşturmak her vatandaşın görevi olduğunu söyledi.

  Başkan Mustafa Turgut: “Yeşili, ağacı ve ormanları korumak her bireyin görevidir. Ağaç ve ormanı korumak bir uygarlık meselesidir. Ormanın ve ağacın, aldığımız nefes kadar önemli olduğunu çocuklarımıza anlatmak başlıca görevlerimiz dâhilinde olmalıdır. Bizlerde Silifke Belediyesi olarak yeşil alanları çoğaltmak nerede boş bir arazi bulsak veya görsek yeşil alanlar yapmak için gayret gösteriyoruz. Betonlaşmanın önüne ancak bu şekilde geçebiliriz. Düzenlenen bu anlamlı günde İlçe Orman Müdürlüğümüzün organizesinde 500 öğrencimizle 2000 adet badem fidanını toprakla buluşturduk. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

  YORUMLAR