• Başkan Kerimoğlu Avrupa Konseyi’ne Bakırköy Çocuk Masası’nı anlattı

  15 Şubat 2018 - 11:00
  Başkan Kerimoğlu Avrupa Konseyi’ne Bakırköy Çocuk Masası’nı anlattı

  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Strasbourg’da devam eden Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Parlamentosu’nda , Bakırköy Çocuk Masası'nda  yapılan güncel çalışmaları anlattı.
  Parlamento üyelerinin Bakırköy Çocuk Masası çalışmalarını çok dikkatlice izlediğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı:

  “Bakırköy Belediyesi, Bakırköy Kaymakamlığı ve Çocuk Hakları Zirvesi ve Kalkınma Derneği (ÇHZD) işbiriliği ile 2016 yılında uygulamaya geçirdiğimiz  Bakırköy Çocuk Masası çalışmalarıyla ilgili Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Parlamento üyelerine daha önceki parlamento toplantılarında da bilgi aktarmıştım. Bugünkü toplantıda da geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız Bakırköy Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Sağlık ve Sosyal Çocuk Destek İstasyonu çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundum. Ayrıca geçtiğimiz hafta Belediye-Kaymakamlık-Cumhuriyet Başsavcılığı-Bakırköy Çocuk Masası ve ÇHZD ile çocuklara yönelik; danışmanlık, eğitim, sağlık tedbirleri işbirliği protokolü hakkında da detaylı açıklamalarda bulundum. Dezavantajlı grupların yaşadığı sorunlardan bahsedilirken, çocuklarımızın haklarının korunması, onların mağduriyeti, istismarı, suistimali, fena muameleye maruz kalmalarıyla ilgili önleyici ve bilgilendirici çalışmalarımızı parlamento üyelerine anlattım. Avrupa’nın pekçok ülkesinden parlamento üyesi Bakırköy Çocuk Masası çalışmalarımızla çok yakından ilgilendi. Toplantı aralarındaki sohbetlerimizde parlamento üyeleri Bakırköy Çocuk Masası  çalışmasını çok etkileyici bulduklarını ifade ederek Bakırköy’e gelip çalışmaları yerinde izlemek istediklerini belirttiler.”

  YORUMLAR