• Başkan Ahmet Ataç kadın muhtarlarla bir araya geldi

  05 Mart 2018 - 17:38
  Başkan Ahmet Ataç kadın muhtarlarla bir araya geldi

  Tepebaşı Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nün Gökkuşağı Kafe'de düzenlediği etkinlikte, Başkan Ataç kadın muhtarlarla bir araya gelerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik etti.

  Başkan Ataç konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle başlayarak, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ulusunu kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha çok çalıştım diyemez.
  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın? dedi. Ataç sözlerinin devamında ise "Atatürk ne kadar önemli şeyler söylemiş. Sadece söylemekle de kalmamış, Türk kadınına 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı vermiş. Dünyanın medeni ülkesi İsviçre bile bu hakkı 1971'de vermiş. Müthiş bir görüş, müthiş bir zeka. Çanakkale'ye 120 bin kişi götürdük, bu rakamın en az 80 bini kadındı. Herkesin tarihini bilmesi lazım… Çanakkale'yi herkesin görmesini isterim. Tekrar 8 Mart Kadınlar Günü'nüzü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

  Etkinlikte ayrıca Gökkuşağı Kafe'de çalışan down sendromlu gençlerin söylediği türküler de muhtarlardan alkış aldı. Buluşmaya katılan Tepebaşı bölgesinde görev yapan 12 kadın muhtar söz alarak Başkan Ataç'a teşekkür etti.

  Etkinlik, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  YORUMLAR