• 8 Mart’ta Bakırköy’de her telden şarkılarla türkülerle eğlendiler

  09 Mart 2018 - 12:00
  8 Mart’ta Bakırköy’de her telden şarkılarla türkülerle eğlendiler

  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ve salonu dolduran binin üzerinde kadının  da ellerinde Türk bayrağı ile izlediği konserde; Şef Belkıs Akkale yönetimindeki Bakırköy Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, şef Faruk Salgar yönetimindeki Bakırköy Müzik Akademisi  ve pop müzik eserleriyle Grup Rengarenk sahne alarak sevilen eserlerini dinleyicilerle buluşturdular.
   
  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaptığı kısa konuşmada bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını dilediğini ifade etti.
   
  Kadın ve Emek ve Resim Sergisi de açıldı
   
  Öte yandan konser öncesi Bakırköylü Sanatçılar Derneği Plastik Sanatlar Kurulu tarafından düzenlenen  “Kadın ve Emek” konulu resim sergisi de açıldı.

  HABERİN FOTOGALERİSİ İÇİN TIKLAYIN
   
  Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde  açılan sergide; Remzi Taşkıran, Letafet Memedova, Halis Karakurt, Fatma Akyüz, Aysel Kul, Bedia Bıçakçı, Emel Balçık, Aylin Seçkin, Hilal Zıllıoğlu, Nazmiye Ekincioğlu, Hülya Tan Ellialtı, Ülkü Duran ve Nilay Esener’in tabloları yer alıyor.
   
  Sergiyi açan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu tüm ressamları kutlayarak,”Sanatın başkenti Bakırköy’de böylesine anlamlı sergilere evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bakırköy Belediyesi olarak sanatın her dalına ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

  YORUMLAR