• 10 yaşındaki Deren’den çevrecilik dersi

  20 Mart 2018 - 11:00
  10 yaşındaki Deren’den çevrecilik dersi

  Şehirleşmenin arttığı ve çevremizdeki yeşil alanların azalıp beton grisinin çoğaldığı şu günlerde doğa ve çevreyle ilgili güzel gelişmeler de olmuyor değil. Özellikle yeni neslin bu konudaki duyarlılığı ise daha yaşanabilir ve yeşil bir çevre için umutları daha da artırıyor.

  Doğayı seven ve çevreci bir hassasiyet taşıyan miniklerden birisi de 10 yaşındaki Deren Yetilmezsoy… Henüz 10 yaşında olmasına rağmen üçüncü öykü kitabı yayımlanan minik Deren, öykülerinde doğa sevgisi ve geri dönüşümün önemi işlerken; kağıt israfına da dikkat çekiyor. Öykülerini eğlenceli bir dille kaleme alan 10 yaşındaki Deren, yaşıtı olan arkadaşlarını da unutmuyor. Deren, biriktirdiği harçlıklarıyla ihtiyacı olan okullara gücü oranında kitap ve kırtasiye yardımı yaparken, öykü kitaplarından elde ettiği geliri de yine ihtiyaç sahibi okullara ve çevreci derneklere bağışlıyor.

  İhtiyacı olan okullara, kitap ve kırtasiye desteğinde bulunmaktan zevk alan minik Deren, yaşıtlarının da çevre bilinci kazanmasını ve daha yaşanabilir bir doğa için ellerinden gelen mücadeleyi göstermesini istiyor. 

  Minik Deren 15 Nisan 2018 Pazar günü saat 16:00'da ise İzmir TÜYAP Kitap Fuarı'ndaki Sokak Yayınları standında kendisiyle tanışmak isteyenlerle bir araya gelerek öykü kitaplarını imzalamaya hazırlanıyor. 

  YORUMLAR