• Haluk Koç'tan “Kolsuz kahraman” çıkışı

  24 Aralık 2014 - 12:58
  Haluk Koç'tan “Kolsuz kahraman” çıkışı

  CHP Sözcüsü Haluk Koç gündemi değerlendirdi. İşte Koç’un konuşmasından başlıklar:
  17- 25 Aralık sürecinde bütün pislikler ortaya döküldü.
  Hukukun içi boşaltılarak nasıl yargıdan talimatla takipsizlik kararı çıkarıldığına tanık olduk. Göstermelik komisyonun çalışmasını engellemek için bile yapılan soytarılıklar…
  Komisyonun karar verme zamanı geldi nasıl telaş içine girdiklerini gördünüz.
  Bir tarafta Hababam sınıfında anılarını anlatan tarih öğretmeni gibi sırıtan başbakan diğer tarafta tüm suçlamaların merkezinde olan yeni Cumhurbaşkanı.
  Velhasıl işleri zor. En zoru da kol kesen Davutoğlu’nun işi. Komisyon Yüce Divan’a sevk noktasndaki oylamayı erteledi. Kolsuz kahramana sormak lazım Komisyon’dan Yüce Divan’a sevk kararını nasıl çıkaracak. Edirne çarşısında anlamsız bir gülümsemeyle hiçbir evladın boğazından haram lokma geçmemesini öğütlüyor. İyi de haram sizin evin ortasında. Yolsuzluk ve rüşvet bir evin kapısından girerse iman bacasından çıkarmış. Sizin evin içinde taht kurmuş haram. Abinin sözünden çıkmak için bir fırsat daha sana. Başbakan olarak ağırlığını koy bakalım haram mı helal mi o süt. Bu kadar pislik içine batmış bir partinin genel başkanının “çocuklarımıza helal süt verelim” demesi Edirnelilere hakarettir.
  Bir taraftan “kolunu keseriz” gibi şerri hukuk çağrıştıran sözler sarfediyor. Peki niye çözmüyor. Bıçağın mı kör senin.
  Bu çürümenin başındaki kişi sarayında hepinizin ensesinde boza pişiriyor. Davutoğlu bu rolü oynadıkça o makamda kalıyor. Anlaşma buydu. Davutoğlu gaz alan cümleler kurarken bir şey yapamıyor. İşte kolsuz kahramanın hali.
  Bu kara paraya milletin verdiği helal vergiden faiz ödendi. Allah hepinizin müstehakını versin.

  YORUMLAR