• Hakan Aygün’e Ergenekon davası

  29 Aralık 2014 - 11:52
  Hakan Aygün’e Ergenekon davası

  Gerçek Gündem –  Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, “Ergenekon Örgütü’nün medya yapılanmasını oluşturmak” suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na çağırıldı. Aygün, ”şüpheli” olarak ifade verdi.

  Bu sabah İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek yaklaşık yarım saat ifade veren Hakan Aygün, www.gercekgundem.com ‘a yaşanan süreci anlattı. Hakan Aygün şöyle konuştu:
  “Bu sabah ifade verirken, telefonlarımın uzun süre dinlendiği söylendi savcılık tarafından… Amaç yeni bir dalgada, çok sayıda kişiyi tutuklamakmış.. Ama Ergenekon Davası sulanıp AKP ile Cemaat birbirine düşünce, yapılması planlanan operasyon yarım kalmış… Ama buna rağmen, hakkımızda cemaat yargısı ve polisinin başlattığı bir operasyon var… Ben bu dosyada (şüpheli) olarak görünüyorum.”
  Aygün, ifade vermesinin ardından yaşanacak sürece ilişkin görüşlerini ise şöyle aktardı:
  “Şimdi bu dosyadan ya tutuklanmamız istenecek ya da hakkımızda takipsizlik verilecek.. Bence takipsizlikle sonuçlanması gerekiyor. Artık cemaatin gayri kanuni girişimleri çok net bir şekilde ortaya çıktığından (şüpheli) olduğum bu dosyada, zaman içinde (müşteki) durumuna geçebiliriz.”
  Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’dan hemen önce ifade veren Aygün’ün, dosyaya ilişkin suçlamaları yazılı savunmayla reddettiği de belirtildi. Bu arada, Aygün’ün ifade verdiği dosyada, 75 kişinin daha suçlandığı ve bu kişilerin de cemaatçi polisler tarafından, Ergenekon örgütü dava dosyasıyla irtibatlandırılmaya çalışıldığı öğrenildi.

  YORUMLAR