• Göksel BAHAR – Harika bir yıldı!

  27 Aralık 2014 - 13:16
  Göksel BAHAR – Harika bir yıldı!

  Harika bir yıldı! Bunun parçası olduğunuz için teşekkürler.

  Facebook’un muhteşem sene özeti “Harika bir yıldı! Bunun parçası olduğunuz için teşekkürler.” Yazımı bir an önce yazmak istedim çünkü pratik zekâlı arkadaşlarım şimdiden bu konu hakkında capsler, çeşitli eğlenceli grafik çalışmaları yaratmaya başladılar bile, geç kalmamak lazım.

  Bu tepkilerden en güzeli “ulen Facebook herkesi metazori Polyanna yaptın” diye başlayıp devam ediyordu. Adam sevdiklerini mi yitirmiş, işten mi kovulmuş, iş yerini mi batırmış, kız arkadaşından mı ayrılmış, zaten ülkede herkes ayrı telden çalar olmuş, sen hangi harika yıldan bahsediyorsun?

  Bu olsa olsa Facebook tarafından kullanıcılarına gönderilmiş bir mesaj olabilir “Harika bir yıldı! Facebook hisseleri sayenizde bu yıl %49 oranında artış gösterdi, bunun parçası olduğunuz için teşekkürler…”

  ***

  Sosyal medyadan başlamışken oradan devam edelim bu hafta 80’li yılların unutulmaz İngiliz şarkıcılarından Joe Cocker’i kaybettik, ne güzelde söylerdik “an çeyn may hart” diye o unlu şarkısını öyle değil mi? İlk söylediğimiz İngilizce şarkıdır kendisi sevgili Ümit Besen’in “I Love You” sundan sonra tabiiki.

  Konuyu daha fazla dağıtmadan sosyal medya ile olan bağlantısına geçiyorum. Instagram hesaplarından birçok arkadaşım Joe Cocker’a olan sevgilerini ve taziye mesajlarını iletirken maalesef Instagramin en büyük rahatsız edicilerinden olan Çanta, takı ve kıyafet mafyaları yorumlarını yukarıdaki resmi anlamadan hatta bakmadan saygısızca sıralamışlardı bile, takibe takipçileri hiç saymıyorum ve yine son moda yoruma yorum yapılır cılar…

  Bu kadar sosyal medya hakkında konuşmuşken iletişimde kalabilmek ve fikirlerinizi öğrenebilmek için kullandığım sosyal medya hesaplarını sizlere iletmek istiyorum. Şimdiden uyarmak isterim, yoruma yorum, takibe takip zorunluluğu yok her iki taraf içinde…

  Twitter : @NewYorkEventCo

  Instagram: @NewYorkEventCompany

  Facebook: New York Event Company // Event and the City

  e-posta: goksel.bahar@nyeventcompany.com

   

  Size Gunaydin, bana iyi geceler…

  YORUMLAR