• Gökçek’in yerine gelen Tuna’dan bir adım daha! Bu kez danışmanı…

  Mustafa Tuna, istifa ettirilen Melih Gökçek'in yerine getirilmişti.

  14 Şubat 2018 - 09:15
  Gökçek’in yerine gelen Tuna’dan bir adım daha! Bu kez danışmanı…

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, belediyeye bağlı Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar’ı görevinden alarak yerine selefi Melih Gökçek’in başdanışmanlarından olan Ahmet Sarıduman’ı getirdi.

  Hürriyet’in aktardığına göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın belediye bürokratları ve şirket müdürleriyle ilgili değişiklikleri devam ediyor.

  SARIDUMAN’A MÜDÜRLÜK

  Tuna, son olarak Melih Gökçek’in seçildiği yıl olan 1994’ten bu yana Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nın Genel Müdürlüğünü yürüten Ali İlkbahar’ı görevinden aldı. İlkbahar’ın yerine de Melih Gökçek’in başdanışmanlığını yapan Ahmet Sarıduman getirildi.

  MUSTAFA TUNA KİMDİR?

  Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu. Tuna, Gökçek’in yerine Ankara Büyükşehir Başkanlığı görevine geldi.

  YORUMLAR