• Elon Musk kimdir? Elon Musk’ın hayatı

  Elon Musk kimdir? Teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla tüm dünyanın yakından tanıdığı bir isim haline gelen milyarder işadamı ve mühendis Elon Musk kimdir?

  09 Kasım 2017 - 14:42
  Elon Musk kimdir? Elon Musk’ın hayatı

  ELON MUSK KİMDİR?

  Güney Afrika asıllı ABD’li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi. Elon Musk kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

  Elon Musk kimdir?

  Elon Musk Anıtkabir’i ziyaret etti… Fotoğrafı binlerce beğeni aldı!

  MUSK’IN BAŞARILI HAYATI

  1992’de, Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD’nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania’da işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı. Bu üniversiteden ekonomi alanında lisans diploması alan Musk, fizik alanında da yan dal diplomasının sahibi oldu.

  Kardeşi Kimbal Musk’la beraber yeni organizasyonlar için bir çevrimiçi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini hayata geçiren Musk,1999 yılında bu girişimi 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolar hisse senedi karşılığında AltaVista’ya sattı. Aynı yılın Mart ayında çevrimiçi finans ve ödeme servisi olan X.com’un ortak kuruculuğunu yaptı ve ilerleyen aylarda PayPal’i oluşturdu.

  2002 yılında bu girişimini ise 1.5 milyar dolara online alışveriş devi eBay’e sattı. Musk belki de adını en çok duymamıza vesile olan şirketi SpaceX’i 2002 yılında kurdu. Musk uzay araştırmaları yapan şirketin CEO’su ve CTO’su olarak görevine devam ediyor. SpaceX ISS’ye bir araç gönderen ve yanaştıran ilk ticari şirket olarak tarihe geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ünlü iş adamı Elon Musk’u kabul etti

  YORUMLAR