• Trump: “B.k çukuru ülkeler” sözünü argo bir dil kullanarak söyledim

  12 Ocak 2018 - 17:18
  Trump: “B.k çukuru ülkeler” sözünü argo bir dil kullanarak söyledim

  ABD Başkanı Donald Trump, tepkilere neden olan konuşmalarına bir yenisini daha ekledi. Büyük tepkilere neden olan son ifadelerine yaptığı savunmada da söylediğinden aşağı kalmadı. Trump’ın uluslararası basında geniş yankı bulan ve “şok edici ve utanç verici” olarak adlandırılan sözlerinin ardından yaptığı açıklamada, “B.k çukuru ülkeler” sözünü argo bir dil kullanarak söyledim” dedi.

  TRUMP: “B.K ÇUKURU ÜLKELER”

  ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da gerçekleştirdiği ve göçmenleri konu alan toplantıda, bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen mültecileri eleştirerek, ülkeleri için “b.k çukuru” benzetmesi yaptığı iddia edilmişti. Uluslararası basında geniş yankı bulan sözlerinin ardından Trump, açıklama yayınladı. Trump, “B.k çukuru ülkeler” sözünü argo bir dil kullanarak söyledim. Ancak normalde bu dili kullanmıyorum” dedi.

  TRUMP: “HEPSİ AIDS’Lİ”

  Trump’ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti’yi kast ederek kullandığı belirtilerek Trump’ın bu ülkeler yerine Norveç’ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı ifade edilmişti. ABD Başkanı Trump’ın birkaç hafta önce de Haitili’ler için “hepsi Aidsli” ifadesini kullandığı bildirilmişti.

  KURULTAY

  YORUMLAR