• Dev boğasını Mehmetçiğe bağışladı

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve IŞİD'li teröristleri etkisiz hale getirmek için yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek isteyen Kayserili besici Fevzi Kaya (48), 2 yıldır beslediği 1 ton 630 kiloluk Simental cinsi bogasını Mehmetçiğe bağışladı.

  09 Şubat 2018 - 10:57
  Dev boğasını Mehmetçiğe bağışladı

  Dev boğasını Mehmetçiğe bağışladı

  İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde besicilik yapan, evli, 3 çocuk babası Fevzi Kaya, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek vermek için 2 yıldır ahırında beslediği 1 ton 650 kiloluk 2 yaşındaki boğayı bağışladı.

  Besici Fevzi Kaya, “Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Büyük devletlerin içeride ve dışarıda düşmanları olur. Çok şükür Mehmetçiğimiz yurt içindeki düşmanları temizledi. Yurt dışında PKK’ya destek verenlerin peşine düştü. Bu askerlere millet olarak devletimiz verdiği desteği vermeliyiz. Zor şartlar altında vatan savunması yapan askerlere destek olmak için ben de elimden ne gelir diye düşündüm. Ahırımda bulunan 1 ton 630 kiloluk tosunumu Mehmetçiğimize vermeye karar verdim. Mehmetçiğime beslediğim tosunum kurban olsun. Kesip yesinler, askerimize kan olsun, can olsun” dedi.

  DHA

   

  YORUMLAR