• Daniken’den çok konuşulacak iddia: Uzaylılar yeniden gelecek

  Daniken, uzaylıların dünyaya ziyaret yapacağını ileri sürdü.

  24 Ekim 2017 - 12:34
  Daniken’den çok konuşulacak iddia: Uzaylılar yeniden gelecek

  Uzaylıların dünya ziyaretleri konusunda oldukça konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

  Dünya dışı yaşam ve antik medeniyetlerle ilgili iddialarıyla ve uzaylıların binlerce yıl önce Dünya’yı ziyaret ettiğini öne sürdüğü ‘Tanrıların Arabaları’ adlı kitabıyla tanınan İsviçreli yazar Erich von Daniken Sputnik’e konuştu. Daniken, uzaylıların gezegenimize gelip evrim sürecimizde bir sıçrama yaşamamız için müdahale edeceğini ileri sürdü.

  Araştırmalarının özünü neyin oluşturduğu sorusunu yanıtlayan Daniken “Araştırmalarımın özü hep aynı: Binlerce, binlerce yıl önce Dünya’yı uzaylılar ziyaret etti. Atalarımız o zaman taş devrini yaşıyordu. Neler olduğunu anlayamadılar ve bu uzaylıları tanrı sandılar. Ancak tanrılar yaşamıyor, atalarımız bunu bilmiyordu. Bu tanrılar günümüz etnografları gibi davranıyordu. Birkaç kabileyi incelediler, birkaç dil öğrenip tavsiyeler verdiler. Bir süre sonra da gelecekte bir daha geri dönme sözü vererek vedalaştılar” ifadelerini kullandı.‘BURADA OLDUKLARI İHTİMALİNİ DE GÖZ ARDI ETMEMEK GEREK’

  Daniken, ‘Tanrılar ne zaman geri gelecek?’ sorusuna ise  şu yanıtı verdi: “Onların ne zaman geri geleceğini kimse bilmiyor. Ancak onların zaten burada oldukları ihtimalini de göz ardı etmemek gerek, bu başka bir konu.”

  Daniken’e göre uzaylıların Dünya’ya yeniden geliş amaçları da düşmanca olmayacak.

  Daniken “Bu daha çok dışarıdan kaynaklı bir evrimsel sıçramaya yönelik olacak. Bizler evrimin ürünleriyiz ama yalnızca evrimin değil. Dünya hiçbir zaman kapalı bir sistem olmadı. Bazı zamanlarda dışarıdan müdahaleler oldu” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR