• Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Dinde reform aramıyoruz”

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezindeki siyaset akademisine katıldı. Burada konuşan Erdoğan, dün söylemiş olduğu "İslamın güncellenmesi"ne ilişkin detay verdi.

  09 Mart 2018 - 15:27
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Dinde reform aramıyoruz”

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezindeki siyaset akademisine katıldı. Burada konuşan Erdoğan, dün söylemiş olduğu “İslamın güncellenmesi”ne ilişkin detay verdi.

  Erdoğan’ın sözlerinden satır başları şöyle:

  “Biz dinde reform aramıyoruz. Haşa, haddimize mi? Ama önüne gelen kadınlarla ilgili, gençlerle ilgili ileri geri konuşuyor. Bu konuşmaların İslam’a getirdiği lekeyi gölgeyi görmemezlikten gelemeyiz

  Arkasında kim olursa olsun, kullanılan kişiler bizim insanımız ise çözülmesi gereken ciddi şeyler var demektir. FETÖ’nün arkasında kim var? 160 ülkede çalışıyorum diyor ve arkasında ne kadar İslam düşmanı varsa onlar var. Dert ne? Ümmeti bölmek, İslam’ı parçalamak, zayıf düşürmek.

  Kur-an’ı Kerim’de yüzlerce “Düşünmez misin, akletmez misin?” sorusu herhalde bize! Bunun üzerinde düşünmemiz, çalışmamız lazım. İslam’ı anlamaya ve anlatmaya hayatını adamış din adamlarımızla bu meselelerin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bu konuda din adamlarımızın daha cesur olmasını ve aktif olmasını rica ediyorum. Aksi taktirde çok büyük vebal altında kalacağız.

  Biz AK Parti olarak, Türkiye’nin cumhurbaşkanı olarak dinimize gölge ve leke düşürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Sosyal medyada şurada burada bunlar olmuş. Eğer haksızlık karşısında susarsak dilsiz şeytan olunur.Bizler bu konuda yapılması gerekeni yaptık, yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

  “AFRİN MERKEZE GİRMEKLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

  Artık Afrin merkez kuşatılmış vaziyette, her an Afrin merkeze girmekle karşı karşıyayız. İşte bunun için dün DEAŞ’ı yönlendirenler bugün PYD’yi YPG’yi üzerimize salıyor. Konu Türkiye olduğu zaman bir anda düşmanlar dost oluyor. Kapalı kapılar ardına kadar açılıyor. Silah ve para oluk oluk akıyor. PYD/YPG maaşı nereden alıyor? Bütçeyi açıkladılar. Ben bunları söylediğim zaman beyefendi rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsun? Bu silahları sen gönderdin.

   

  YORUMLAR