• Çukurova Belediyesi'nden engellilere özel havuz

  24 Aralık 2014 - 08:32
  Çukurova Belediyesi'nden engellilere özel havuz

  Çukurova Belediyesi sadece engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği özel bir havuz yapmak üzere harekete geçti. “Engelsiz hayat sözü Çukurova’da bir slogan olarak kalmayacak” diyen Başkan Soner Çetin, “Engelliler için yapmamız gereken çok şey var” dedi.

  YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK ŞEY VAR

  Hayal Park’taki açık havuzu geçtiğimiz yaz sezonunda 1 günlüğüne engelli vatandaşlara tahsis eden Çukurova Belediyesi, Türkiye’de yine bir ilke imza atmak üzere harekete geçti. Başkan Soner Çetin’in talimatıyla Hayal Park’ın bitişiğinde alanda Engelli Havuzu yapılması için özel bir proje hazırlandı. Hayal Park’taki havuzu sadece cumartesi günleri engelli vatandaşlara ayırıp yanlarında eğitmen de görevlendirdiklerini hatırlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Baktık ki talep çok fazla, hemen harekete geçip sadece engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği özel bir havuz yapmaya karar verdik. Projesi ve altyapısı hazırlandı, yakında ihale edip en kısa zamanda da bitireceğiz. Hızlı bir çalışma olacak ve Engelli Havuzumuzu bu yaz sezonuna yetiştireceğiz” diye konuştu.

  FARKINDALIĞI DAHA DA ARTIRMALIYIZ

  Devlete ait bir rehabilitasyon merkezindeki gençlerin de Hayal Park’taki kapalı yüzme havuzundan yararlandırılmaya başlandığını belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Engellilere dönük duyarlılığımızı ve farkındalığımızı daha da artırmalıyız” dedi ve yapılacak Engelli Havuzu hakkında şu ayrıntıları verdi: Proje için Çukurova Kent Konseyi Engelli Temsilcisi Avukat İsmail Sarı’dan da görüş aldık. Seyir Kulesi’ne bitişik alanda sadece Engelli kardeşlerimize yönelik açık yüzme havuzu yapacağız. Proje ve altyapı çalışmalarımız sürüyor, yakında temeli atacağız.

  YORUMLAR