• CHP’li Haluk Koç’tan 2014 değerlendirmesi

  30 Aralık 2014 - 11:27
  CHP’li Haluk Koç’tan 2014 değerlendirmesi

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç Genel Merkezde bir basın toplantısı düzenleyerek MYK’nın gündemindeki konularaı kamuoyu ile paylaştı.  İşte Koç’un konuşmasından satır başları:

  “CHP iktidarında taşeronluk sisteminin tümden kaldırılacağı noktasında siyasi parti irademizi bir kez daha beyan ediyorum.

  Hepinize yaşanası bir Türkiye diliyorum. Hukuk devletinin egemen olduğu kurallı bir toplumda herkesin hakkını aldığı bir toplumda mutlu olmanızı diliyorum.
  2014 diyince hırsızlık rüşvet ve yolsuzlukların devlet katında hayatın her alanına girdiğini hatırlayacağız.
  Her pisliğin itinayla kapatıldığı bir yıl olduğunu hatırlayacağız.
  2014 deyince ülkenin en önemli sorunu olan Kürt sorununda koca bir ülkenin Apo’nun ağzına bakıldığı rezil bir yıl aklınıza gelecek.
  Radikal terör örgütlerinin tek başına hamisi olan bir Türkiye fotoğrafının dünyaya servis edildiği bir yıl aklımıza gelecek.
  AB sürecinde çıkmaz sokağa girilen bir yıml aklımıza gelecek.
  Giderek artan bir işsizlik aklımıza gelecek.
  KPSS sınavlarının aslında göstermelik olduğu Ak torpili olanların sonava bile girmeden devlet kadrolarına girdiğinin asla yalanlanamadığı bir yol aklımıza gelecek.
  Başbakan’ın abisinin vesayetinden kurtulamadığı bir yıl aklımıza gelecek.
  Çok izlenen bir dizi var biliyorsunuz: Taht oyunları. Taht oyunlarının Türkiye sahnesinde yer alanlara bir bakalım. Bir yanda her şeye hakim olmak isteyen her konunun uzmanı bir kaçak saray sakini var sahnede, diğer tarafta benim itibarım ne olacak diyen bir Başbakan var sahnede.
  Cumhurbaşkanının taleplerini yerine getirmekle yükümlü bir Binali Yıldırım var
  Özgül ağırlık mucidi açığa çıkarılmaktan yalanlanmaktan bir türlü bıkmayan bir gözü yaşlı bir hükümet sözcüsü var.
  Bir yandan da Kiziroğlu Mustafa Bey türküsü var. Milletin gözüne baka baka bu milletin parasını çalan çırpan kim. Çalan da belli çırpan da belli şereften yoksul olanlar da belli adaletten kaçanlar da belli.
  Biz hep sana yardımcı olmak istedik, kumandayla başbakanlık yapılmaz dedik, fotokopi olma dedik, sen anlamsız bir gülümsemeyle dolaştın durdun Ahmet Bey. sen bu vesayetin altında ezildin sen etkisiz bir elemansın Ahmet Bey.
  Mevcut cumhurbaşkanı demokrasiyi sadece oy almaktan ibaret sanan bir siyaset fakiri. Demokrasi halktan aldığın yetkiyi nasıl kullanacağının tarifidir. Yürütme yasama ve yargının işlemesiyle yürütülür.
  Erdoğan 19 Ocak’ta anayasada yazan yetkilerimi kullanacağım diyor. Ne diyor sana anayasa yetki olarak hükümeti kuşat mı diyor. Cumhurbaşkanı bizzat anayasayı ayakları altına almış paspas gibi çiğniyor.
  Diline bir şey dolamış, “Beştepe Beştepe”
  Çankaya’ya bir lternatif yaratmaya çalışıyor. Kaçaksaray Çankaya’nın yerini alabilirmiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor.
  Çankaya unutulmaz unutturulamaz da. En fazla kaçak saray yüzünden eksikliği daha fazla hissedilir o kadar.”

  YORUMLAR