• CHP milletvekili adayları belli oldu! Sürpriz isimler

    CHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri açıkladı. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından açıklanan listede birçok yeni isim dikkat çekiyor.

    21 Mayıs 2018 - 09:59
    CHP milletvekili adayları belli oldu! Sürpriz isimler

    CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından CHP’nin milletvekili adayları belli oldu.

    İSTANBUL 1’İNCİ BÖLGE ADAYLARI

    1-Akif Hamzaçebi

    2- Gamze Akkuş İlgezdi

    3- Onursal Adıgüzel

    4-Fethi Açıkel

    5- Gürsel Tekin

    6-İlhan Kesici

    7- Oğuz Kağan Salıcı

    8-Mahmut Tanal

    9- İbrahim Kaboğlu

    10- Sera Kadıgil

    İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE ADAYLARI

    1-Enis Berberoğlu

    2-Aykut Erdoğdu

    3-Tuncay Özkan

    4-Yunus Emre

    5-Sezgin Tanrıkulu

    6-Yüksel Mansur Kılıç

    7-Gökan Zeybek

    8-Işık Öğütçü

    İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE ADAYLARI

    1- Erdoğan Toprak

    2- Engin Altay

    3- Mehmet Bekaroğlu

    4- Zeynel Emre

    5-Sibel Özdemir

    6- Özgür Karabat

    7- Turan Erdoğan

    8- Gülizar Emacan

    9- Saadet Kontenjanı

    10- Turan Hançerli

    11- Ali Çeşmeci

    ANKARA 1’İNCİ BÖLGE

    1- Tekin Bingöl

    2- Levent Gök

    3- Ali Haydar Hakverdi

    4- Bülent Kuşoğlu

    5-Gamze Taşçıer

    ANKARA 2’NCİ BÖLGE

    1- Nihat Yeşil

    2- Yıldırım Kaya

    3- Semra Dinçer

    ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE

    1- Haluk Koç

    2- Murat Emir

    3- Ahmet Ersen Özsoy

    4- Servet Ünsal

    İZMİR 1’İNCİ BÖLGE

    1 – Murat Bakan

    2 – Selin Sayek Böke

    3 – Özcan Purçu

    4 – Kani Beko

    5 – Mehmet Ali Çelebi

    6 – Tacettin Bayır

    7 – Ednan Arslan

    8 – Sefer İpekli

    9 – Kazım Umdular

    10 – Nilay Kökkılınç

    11 – Ezgi Deniz Urunga

    12 – Devrim Barış Çelik

    İZMİR 2’NCİ BÖLGE

    1- Kemal Kılıçdaroğlu

    2 – Ünal Çeviköz

    3 – Kamil Okyay Sındır

    4 – Atila Sertel

    5 – Sevda Erdan Kılıç

    6 – Mahir Polat

    7 – Bedri Serter

    8 – İdris Yavuz Yılmaz

    9 – Ali Engin

    10 – Salih Özçiftçi

    11 – Mehmet Birlik

    12 – Ebru Okay

    HATAY:

    1- Servet Mollaoğlu

    2- Nermin Yıldırım

    3- Serkan Topal

    4- Mehmet Fatih Turan

    KOCAELİ:

    1- Fatma Kaplan Hürriyet

    2- Haydar Akar

    3- Tahsin Tarhan

    MUĞLA:

    1- Mürsel Alban

    2- Suat Özcan

    3- Burak Erbay

    4- Süleyman Ayyılmaz

    TOKAT:

    1- Kadim Durmaz

    SİVAS:

    1- Ulaş Karasu

    TUNCELİ:

    1- Polat Şaroğlu

    2- Mesut Coşkun

    ARTVİN:

    1 – Uğur Bayraktutan

    ZONGULDAK:

    1- Ünal Demirtaş

    2- Deniz Yavuzyılmaz

    3- Umut Başoğlu

    4- Merve Kır

    5- Çiğdem Şekerci

    ANTALYA:

    -Deniz Baykal

    -Çetin Osman Budak

    -Rafet Zeybek

    -Şengül Yeşildal

    -Nusret Bayar

    -Vahap Tuncer

    ADANA:

    1- Ayhan Barut

    2- Orhan Sümer

    3- Müzeyyen Şevkin

    4- Burhanettin Bulut

    5- Oya Tekin

    MALATYA:

    1- Veli Ağbaba

    2- Hulisi Porgalı

    KONYA:

    1- Abdüllatif Şener

    BURDUR

    1- Mehmet Göker

    UŞAK İLK ÜÇ
    1-İsmet Akın
    2-Ali Karaoba
    3-Özkan Yalım

    ESKİŞEHİR İLK ALTI
    1-Utku Çakırözer
    2-Jale Nur Süllü
    3-Nuray Akçasoy
    4-Engin Çakmak
    5-Sinan Özkar

    ADANA İLK BEŞ

    1- Ayhan Barut
    2- Orhan Sümer
    3- Müzeyyen Şevkin
    4- Burhanettin Bulut
    5- Oya Tekin

    BURSA 1. BÖLGE ADAYLARI

    1- Lale Karabıyık

    2- Erkan Aydın

    3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu

    4-Kayıhan Pala

    5- Özgür Erdursun

    6- Gürkan Ersen

    7- Zafer Yıldız

    8- Serken Öztürk

    9- İbrahim Mart

    10- Aytaç Şahin

    BURSA 2’İNCİ BÖLGE

    1-Orhan Sarıbal

    2- Yüksel Özkan

    3- Mustafa Şenyurt

    4- Erkan Dönmez

    5- Süleyman Ayyıldız

    6- Şahin Sevinç

    7- Meral Altuntaş

    8- Kemal Atan

    GAZİANTEP

    1 – Bayram Yılmaz Kaya

    2 – Özgür Yılmaz

    3 – İrfan Kaplan

    ARDAHAN

    1-Öztürk Yılmaz

    BALIKESİR

    1- Ahmet Akın

    2- Fikret Şahin

    3- Ensar Aytekin

    KARS

    1-Barlas Uslu

    KAYSERİ

    1 – Çetin Arık (Mevcut milletvekili)

    2 – Saadet Partisi kontenjan

    3 – Aşkın Genç

    4 – İbrahim Kaan

    5 – Mazhar Oğuz Özsoy

    6 – Gonca Yelda Orhan

    7 – Recep Bulut

    8- Metin Kantarcı

    9 – Kadim Şahin

    SAKARYA

    1 – Engin Özkoç

    2 – Mehmet Selçuk

    3 – Elif Yar

    4 – Refik Karakaş

    5 – Mehmet Bağdat

    6 – Aytül Uşaklıgül

    7 – Gözdenur Yıldız

    MANİSA

    1- Özgür Özel

    2- Vehbi Bakırlıoğlu

    3- Bekir Başevirgen

    4 – Sabri Temel

    5- Abdullah Saka

    6- Hayriye Hacet

    YORUMLAR