• CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan yeni yıl mesajı

  31 Aralık 2014 - 13:07
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan yeni yıl mesajı

  Yeni yılın yepyeni bir başlangıç olarak önde durduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yeni umutlar, yeni hedefler ve yeni bir yolculuk bizi bekliyor. Önümüzde sadece yeni günler değil, kendimizin ve ülkemizin kaderini değiştirebilecek yepyeni fırsatlar, yeni kararlar ve seçimler var” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
  “Soma’dan yükselen feryatları duyuyor, Ermenek’teki drama seyirci oluyor, Yalvaç’ta hayatını kaybeden tarım işçilerinin hatırasıyla üzülüyoruz. Yırca’da toprağı gözyaşları suluyor, Van’da naaşı babasının sırtında bir çuvalda taşınan 3 yaşındaki Muharrem’in hatırası vicdanımızı sızlatıyor, 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan hala adalet arıyor. Uğur Kurt, Yasin Börü ve daha nicesinin yeni yıla giremeyeceğini bilmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. 2015 yılının eşiğinde Türkiye’nin mahkemeleri zorbalık manzaralarına seyirci oluyor, sokaklarımız biber gazı kokuyor, seçimlerde elektrik trafolarına kediler giriyor. Hırsızlık yapanlar ellerini kollarını sallayarak gezerken, gencecik çocuklar sadece fikirlerini açıkladıkları için kovuşturmalara uğruyor. Fakat bütün bu karanlık manzaranın içinde yükselen bir ses var. Türkiye’nin büyük çoğunluğuna ait bir ses… Bu ülkenin namuslu, onurlu ve çalışkan babalarına ait bir ses… Çocuğuna iyi bir eğitim verip güzel bir gelecek kurmak isteyen annelerine ait bir ses… Her sabah işine giderken daha iyi bir hayat hayali kuran taşeron işçilere, ailesine bakmak için yer altına inen madencilere, alın teriyle çalışmak isteyen gençlere ait bir ses. Bu ses yenilik diyor, bu ses değişim diyor, bu ses hepimizi umuda çağırıyor.

  ONLAR FARKLI TÜRKİYE HAYALİ KURUYOR
  Onlar farklı bir Türkiye hayali kuruyorlar. Onlar sokakların özgür olduğu bir Türkiye istiyor, onlar güçlülerin üstün olduğu değil hukukun üstün olduğu bir Türkiye talep ediyor. Onlar işsizliğin ve yoksulluğun azaldığı, gelir adaletsizliğinin yok olduğu bir Türkiye özlemiyle yaşıyor. Onlar kimsenin ayrımcılığa uğramadığı, herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu bir Türkiye mümkün diyor. Onlar yasaklarla değil özgürlük, haksızlıkla değil adalet, ayrımcılıkla değil eşitlik içinde yaşamak istiyor. Bu ses Türkiye’nin gerçek sesidir.”
  “Çünkü insanlarımız büyüktür. Biz imkânsız denilenlerin mümkün, hayal denilenlerin gerçek olabildiğini gösterdik. Biz tarihin en umutsuz zamanlarında, en zor koşullar altında, mucize denilen başarılara imza attık. Büyük hayaller kurduk, bu hayallere erişmek için büyük bir cesaret ve ona eşit büyüklükte bir fedakârlık gösterdik. Karanlığı gördük ve aydınlığa ulaşacak güce sahip olduğumuzu defalarca ispatladık. Bugün Türkiye’nin boğuştuğu sorunlar halkımızın başarısızlığından değil, yönetimin başarısızlığından kaynaklanıyor. Bu yüzden Türkiye kendi büyüklüğüne ve gücüne yakışır bir yönetimi hak ediyor”
  “Türkiye gelişmiş bir demokrasiyi, zengin ve güçlü bir ülke olmayı hak ediyor. Bu ülke her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle rekabet etmeye, bu ülkenin insanları da dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki insanlar gibi yaşamaya layık. Yaşadığımız hiçbir şeye mahkûm değiliz, geçmişin tüm sorunlarını çözme gücüne de yepyeni bir Türkiye inşa etme kuvvetine de sahibiz. Şimdi önümüzde yeni bir yıl ve yeni bir seçim var. Bizim seçimlerimiz ve bizim kararlarımız geleceği belirleyecek. Bir umut yılı başlıyor Türkiye’de. Haksızlığa karşı hakkın, adaletsizliklere karşı adaletin, fakirliğe karşı bereketin yılı başlıyor. Edip Cansever bir şiirinde diyor ki: ‘Bütün iyi kitapların sonunda/Bütün gündüzlerin,/Bütün gecelerin sonunda,/Meltemi senden esen/Soluğu sende olan,/Yeni bir başlangıç vardır..’ 2015 yılında yeni bir başlangıç yapalım. 2015 yılında kendimiz ve çocuklarımız için yepyeni bir sayfa açalım. Tüm insanlığa huzur, ülkemize özgürlük, adalet, barış ve bereket getirsin 2015 yılı. Aydınlığın, sevginin, özgürlüğün yılı olsun 2015. Halkımıza mutluluk getirsin bu yıl. Sevgi ve saygılarımla.”

  YORUMLAR