• Balıkesir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu kimdir?

  Kafaoğlu, Edip Uğur'un istifa ettiği başkanlık koltuğunun yeni sahibi oldu.

  07 Kasım 2017 - 15:54
  Balıkesir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu kimdir?

  Edip Uğur’un Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifası sonrası aday gösterilen Zekai Kafaoğlu bugün başkanlığa seçildi.  Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütecek.

  Bu gelişmenin ardından gözler Kafaoğlu’nun siyasi kariyerine çevrildi. Kafaoğlu bu görev öncesinde neler yaptı, hangi mevkilerde görevlendirildi? İşte Kafaoğlu’nun hayatı:

  ZEKAİ KAFOĞLU KİMDİR?

  Zekai Kafaoğlu, 1961 yılında Balıkesir’in Gökçeyazı beldesinde doğdu. İlk ve ortaokulu burada tamamlayan Kafaoğlu, lise eğitimini Balıkesir İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan ve kamu hastanelerinde diş hekimi olarak görev yapan Kafaoğlu, Sağlık Bakanlığı Bakan Müşavirliğinden sonra Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Kurucu Başhekimliği görevinde bulundu. Refah Partisi’nde İl Müfettişliği, Fazilet Partisi’nde İl Başkanlığı yapan Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevini de üstlendi. Kafaoğlu, 1999 yılında Fazilet Partisi, 2002 ve 2007 yıllarında AK Parti’den milletvekili adayı oldu. 30 Mart 2014 yerel seçiminde AK Parti’den Altıeylül Belediye Başkanı seçildi. Zekai Kafaoğlu, evli, 3 çocuk babası ve 1 torun sahibidir.

  YORUMLAR