• Atatürk’e istilacı diyen bilirkişi Ömer Faruk Gerçek’e suç duyurusu

  Sözcü Gazetesi Avukatı Celal Ülgen, Sözcü'ye 19 Mayıs'ta başlatılan operasyon kapsamında, 30 Mayıs'ta soruşturmaya atanan, yaptığı açıklamalarla tarafsız olmadığını ortaya koyan bilirkişi Ömer Faruk Gerçek'in sosyal medya hesaplarından Atatürk'e hakaret ettiğini ortaya çıkardı.

  14 Eylül 2017 - 09:35
  Atatürk’e istilacı diyen bilirkişi Ömer Faruk Gerçek’e suç duyurusu

  Sözcü Gazetesi’ne yönelik 19 Mayıs’ta başlatılan operasyon kapsamında, 30 Mayıs’ta soruşturmaya atanan, yaptığı açıklamalarla tarafsız olmadığını ortaya koyan bilirkişi Ömer Faruk Gerçek’in sosyal medya hesaplarından Atatürk’e hakaret ettiği ortaya çıktı.

  Sözcü Gazetesin’nin avukatı Celal Ülgen, bilirkişi Ömer Faruk Gerçek’in Facebook ve Twitter adreslerinden yaptığı paylaşımlarla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yaparak şahsın, “Atatürk’ün hatırasına hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlarından” cezalandırılmasını istedi.

  Ülgen, suç duyurusunda Ömer Faruk Gerçek’in, Twitter adresinden “1909’da Hareket Ordusuyla Anadolu’yu istilaya gelenlerin torunları ve yetiştirmeleri aynı gerekçelerle yeniden karşımızda” ifadeleriyle paylaşım yaptığını belirterek bunla ilgili görseli de dilekçesinde yer verdi.

  VATANSEVERLERE HAKARET 

  Ülgen, bilirkişi Gerçek’in “Anadolu’yu istilaya gelenler” sözüyle açık olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü kastettiğini vurguladı. Ülgen şunları söyledi: “Bilindiği gibi; Hareket Ordusu; İttihatçıların, 1909 yılında, 31 Mart ayaklanmasını bastırmak için, Selanik’ten Mahmut Şevket Paşa komutasında ve Mustafa Kemal’in kurmay başkanlığında İstanbul’a gönderdikleri ordudur. Şüpheli Ömer Faruk Gerçek bu tweet ile kendisini 31 Mart isyanını çıkaranlar tarafında görmekte, Mustafa Kemal’in torunları ve yetiştirmeleri tabir ettiği kişileri de isyanı bastıranlar olarak tanımlamaktadır. Şüpheli kendi bulunduğu yeri gerici ayaklanmanın odağı olarak gösterse de aslında Atatürk’e ve Atatürkçülere karşı nefret ve kin kusmaktadır.”

  YORUMLAR