• Assange kaçırıldı mı? Attığı son tweet’te yer alan şarkı şifre mi içeriyor?

  Assange'in sağlığından endişe ediliyor.

  02 Ocak 2018 - 13:18
  Assange kaçırıldı mı? Attığı son tweet’te yer alan şarkı şifre mi içeriyor?

  Julian Assange, Twitter hesabından adeta bilmece gibi bir içerik paylaştı. Assange’in son paylaşımında kodlar ve bir şarkı klibi yer aldı.

  WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ın Twitter hesabından yapılan son paylaşımda karmaşık bir şifre kullanılıp manidar bir şarkıya bağlantı verilmesi, kaçırılmış ya da öldürümüş olabileceğine dair soruları beraberinde getirdi.

  Julian Assange’ın dünyayla başlıca iletişim hattı olan Twitter hesabında son günlerde yaşananlar başına bir şey gelip gelmediği hatta hayatta olup olmadığıyla ilgili soru işaretleri uyandırdı.
  Tutuklanıp ABD’ye teslim edilmesi ihtimaline karşı 5 yıldır Ekvador’un Londra Büyükelçiliği’nde saklanan dünyaca ünlü ‘hacktivist’in Twitter hesabından yapılan son paylaşımda karmaşık bir şifre kullanılması, kaçırılmış ya da öldürümüş olabileceğine dair soruları beraberinde getirdi.

  60 KARAKTER VE BİR RAP ŞARKISI

  Pazartesi yayımlanan mesajda 60 karakterli bir şifre eşliğinde bir rap şarkısına bağlantı verildi. Bağlamıyla ilgili bir açıklamaya yer verilmedi.

  ​’KGB’DEN ÇOK DOSYAM VAR, ONA GÖRE’

  Şifre anahtarı, gelişigüzel rakam ve harflerden oluşuyor, bir verinin kilitlenmesini ve korunmasını sağlıyor. Assange’ın şarkı tercihi de komplo teorilerine vesile oldu. M.I.A.’nın ‘Paper Planes’ isimli şarkısı ”Beni sınırda yakalayacak olursan adıma çıkarılmış vizelerim var”, ”KGB’den daha çok dosyam var, ona göre, bunlar yalan dolan değil” gibi sözleri, ‘korsan kafatasları ile kemiklerine’ gönderme yapması, arka planda pek çok kez tabanca ve kasa sesi duyulmasıyla dikkat çekiyor.

  YORUMLAR