• Amerika’nın Virginia eyaletinde sokaklar karıştı, OHAL ilan edildi!

  ABD'in Virginia eyaletinde patlak veren olaylar sonrasında yetkililer gerginliğin artması ve çatışmaların başlamasının ardından Charlottesville kentinde olağanüstü durum ilan edildiğini duyurdu.

  12 Ağustos 2017 - 20:46
  Amerika’nın Virginia eyaletinde sokaklar karıştı, OHAL ilan edildi!

  ABD’in Virginia eyaletinde patlak veren olaylar sonrasında yetkililer gerginliğin artması ve çatışmaların başlamasının ardından Charlottesville kentinde olağanüstü durum ilan edildiğini duyurdu.

  ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville kentinde Amerikan İç Savaşı sırasında Konfederasyon Ordusunun komutanı olan General Robert E. Lee’nin heykelinin kaldırılması planına öfkelenen göstericilerle karşıt görüşlüler arasında arbede çıkmıştı.

  Silahlı grupların sokağa inmesi ve yer yer çatışmaların da başlamasıyla kentte OHAL ilan edildi.

  TRUMP: BİR OLMALIYIZ

  ABD Başkanı Donald Trump, Charlottesville şehrinde Konfederasyon ordusunun komutanına ait heykelin kaldırılması planı üzerine, ırkçı grupların başlattığı protesto gösterilerinde kavga çıkmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

  Trump, Twitter’dan “Hepimiz bir arada olmalıyız ve nefreti kınamalıyız. ABD’de bu tür şiddet olaylarına yer yoktur. Bir olmalıyız.” mesajını paylaştı.

  OTOMOBİL GÖSTERİCİLERİN ARASINA DALDI

  Bir araç karşıt görüşlü göstericilerin arasına daldı. Yetkililer net sayıyı henüz açıklamazken, çok sayıdaki kişinin yaralandığını bildirdi.

   

  Sokağa inen silahlı gruplar tedirginlik yaratıyor. ABD’nin birçok eyaletinde bireysel silahlanma yasal.

   

  YORUMLAR