• AKP’li Elitaş’tan Kılıçdaroğlu’na dava

  AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

  15 Nisan 2018 - 13:20
  AKP’li Elitaş’tan Kılıçdaroğlu’na dava

  AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

  Mustafa Elitaş’ın avukatı Mehmet Savruk’un açtığı davanın dilekçesinde, Kılıçdaroğlu’nun, 20 mart 2018’de partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, yasama ve yargı erki temsilcilerini büyük bir zan altında bırakıldığı gibi Elitaş’ın, kişilik haklarına da ağır bir saldırı teşkil ettiği ifade edildi.

  Dilekçede ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun, kullandığı “FETÖ borsası, Kayseri söylemleri ve Şamil Tayyar üzerinden Elitaş’ı hedef alması gibi ifadelerle asılsız ithamlarda bulunduğu kaydedildi.

  “ADALETE OLAN GÜVEN”

  Elitaş’ın kişilik haklarına da ağır bir saldırı teşkil ettiği gerekçesiyle kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Kılıçdaroğlu’na 100 bin liralık manevi tazminat davası açıldığı belirtilen dilekçede, “Dava konusu açıklamalar ile yasama ve yargı erki temsilcilerinin büyük bir zan altında bırakıldığı ve adalete olan güveni ortadan kaldırabileceği, böylece toplumumuzda telafisi ve tamiri mümkün olmayan yaralar açabileceği düşünülerek manevi tazminata ek olarak Türk Borçlar Kanunu 58. maddesi uyarınca Kılıçdaroğlu’nun kınanmasına ve kınama kararının ülke genelinde yayın yapan tirajı yüz binden az olmayan üç ayrı gazetede, masrafı davalıya ait olmak üzere yayınlanmasına da karar verilmesi talep edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

  YORUMLAR