• AKP’li belediyeden skandal! Atatürk büstünü kaldırdı

  Samsun Ayvacık ilçesinin AKP'li belediyesinde skandal yaşandı. Belediyenin önünde bulunan ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünü "tadilat" yapıyoruz gerekçesiyle kaldırdı. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen büst ait olduğu yere konulmadı.

  13 Nisan 2018 - 14:39
  AKP’li belediyeden skandal! Atatürk büstünü kaldırdı

  Samsun Ayvacık ilçesinin AKP’li belediyesinde skandal yaşandı…

  AKP’li belediye başkanı Mustafa Belur belediyenin önünde bulunan ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü “tadilat” yapıyoruz gerekçesiyle kaldırdı. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen büst ait olduğu yere konulmadı. Vatandaşların Başkan Mustafa Belur’a “Atatürk büstü nerede?” diye sormasına rağmen başkan açıklama da yapmadı.

  Tadilat öncesi Atatürk büstünün olduğu yer şuan boş…

  CHP SAMSUN İL BAŞKANI’NDAN TEPKİ

  Konuyla ilgili CHP Samsun İl Başkan Av. Tufan Akçagöz Ayvacık ilçesine yaptığı ziyaret sırasında bu skandal olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Olayın takipçisi olacaklarını belirten Akçagöz, “Ayvacık’ta bizi şoke eden bir olayla karşı karşıya kaldık. Belediye’de tadilat, düzenleme gerçeklekmiş. Bu düzenleme ile belediye önünde bulunan Atatürk büstünü kaldırmış. Vatandaşların bizzat AKP’li belediye başkanı Mustafa Belur’a Atatürk’ün büstünün yerine konulmasını söylemelerine rağmen ait olduğu yere konulmadı. Sizin huzurunuzda Ayvacık Belediye Başkanı’na, Kaymakama ve Samsun Valisine sesleniyorum. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü nereye kaldırdınız ve ne zaman bu büstü ait olduğu yere dikeceksiniz? Mustafa Kemal Atatürk’e ve hatırasına kimse saygısızlık yapamaz ve hakkınıda göremez. Bu konunun takipçisi olacağız.” dedi.

  Recep Bilal

  YORUMLAR