• AKP Burhan Kuzu’yu ikna etmeye çalışıyor

  11 Kasım 2017 - 13:00
  AKP Burhan Kuzu’yu ikna etmeye çalışıyor

  Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanlığı için aday olacağını açıklayan AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’yu adaylıktan vazgeçirmek için bazı AKP’liler devreye girdi.

  İçtüzükteki 2 yıllık görev sınırlaması nedeniyle TBMM Başkanı, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekillikleri ve komisyon başkanlıkları için seçim yarışı başladı. Meclis Başkanlığı için aday olacağını daha önceden açıklayan AKP’nin kurucu üyesi ve İstanbul milletvekili Burhan Kuzu’nun kararlı tutumu AKP yönetimini harekete geçirdi.

  BURHAN KUZU’YU İKNA ÇABALARI SÜRÜYOR

  Burhan Kuzu’yu adaylık kararından vazgeçirmek için partinin yetkili isimlerinin Kuzu ile görüşerek ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Milletvekillerinin de desteğini alan Burhan Kuzu’nun ise adaylık için başvuru dilekçesi verme konusunda kesin kararlı olduğu ve vekiller arasında temayül yoklaması yapılmasını istediği öğrenildi.Uzmanlık alanı olan anayasa çalışmalarında önemli görevler üstlenen Burhan Kuzu, 22, 23 ve 24. dönemde İstanbul milletvekili seçildi, bu dönemlerde TBMM’de Anayasa Komisyonu Başkanlığı da yaptı. 2001 yılında kurucu üye olarak aktif siyasete başladığı AKP’de MKYK üyeliği görevini yürüten Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da fahri başdanışmanlık yapıyor.

  YORUMLAR