• AKM’yi yıkım lansmanı 775 bin lira! Üstelik ihale açmışlar…

  “Yıkımın” müjdesinin bile kamuya maliyetinin 775 bin TL’yi bulduğu ortaya çıktı.

  05 Kasım 2017 - 13:09
  AKM’yi yıkım lansmanı 775 bin lira! Üstelik ihale açmışlar…

  Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkım lansmanının kamuya maliyeti ortaya çıktı. Yıkımın müjdesinin verileceği tepki çeken toplantının maliyeti için tam 775 bin liralık ihale sonucu ortaya çıktı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım’daki 3. Kültür Şûrası’nın açılışında “müjde” olarak İstanbul Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılacağını duyurmuştu. Sanatçıların ve toplumun büyük kesiminin karşı olduğu bu “yıkımın” müjdesinin bile kamuya maliyetinin 775 bin TL’yi bulduğu ortaya çıktı.

  Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saray’da “Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılıp yerine opera binası yapılması projesine ilişkin tanıtımı pazartesi günü yapacağını” duyurduğu 3. Kültür Şûrası’nın açılış toplantısının organizasyon hizmetinin acele ihale ile 775 bin TL’ye verildiği ortaya çıktı.

  ERDOĞAN BÖYLE DUYURMUŞTU

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Tam Zamanı” sloganı ile 1-3 Kasım tarihleri arasında Ankara Sheraton Oteli’nde düzenlenen 3. Turizm Şûrası’nın açılış toplantısı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlendi. Şûra’nın diğer oturumları, çalışmaları Sheraton Oteli’nde devam etti. İkincisi 15 yıl önce, 2002 yılında düzenlenen Turizm Şurası’nın açılış toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bugün burada bir müjde vermek istiyorum. İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nin olduğu yeri yıkıyoruz. Oraya daha büyüğünü çok çok farklı, modern bir mimariyle inşallah pazartesi günü İstanbul’da lansmanını yapacağım. 2019’un sonuna kadar inşallah orada biz bir opera binasını İstanbulumuza kazandırmış olacağız” demişti.

   

  YORUMLAR