• Akit Yazarı’ndan canlı yayında iç savaş tehdidi: Gömdüğümüz silahları çıkaracağız

  Bitkisel tedavi yöntemleriyle isim yapan Ahmet Maranki, katıldığı canlı yayında 24 Haziran seçimleriyle ilgili şaşırtıcı ve bir o kadar da provokatif bir açıklamada bulundu. Maranki'nin Belgrad Ormanı'na silah gömdüğünü itiraf etmesi ekran başındakileri şoke etti.

  24 Mayıs 2018 - 12:57
  Akit Yazarı’ndan canlı yayında iç savaş tehdidi: Gömdüğümüz silahları çıkaracağız

  Prof. Dr. Ahmet Maranki , 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala  Akit Tv ‘de katıldığı canlı yayında gündemi sarsacak ifadeler kullandı. Maranki , seçimlerin bekledikleri sonuca ulaşmaması durumunda “Belgrad Ormanı’na gömdüklerini çıkararak savaşacakları” tehdidini savurdu.

  Maranki şu ifadeleri kullandı…

  “Benim umudum kaf dağının arkasında 25 Haziran’da” diyen Ahmet Maranki, “Olmadı artık Belgrad Ormanı’nda bir ağacın altında talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık ‘Bismillahirrahmanirrahim’ deyip…” ifadelerini kullandı… Programın sunucusunun “O kadar da değil de…” diye itiraz etmesi üzerine Ahmet Maranki, “Ama şimdi adam sana topla saldırıyor, senin tüfeğinle saldırıyor. Tankınla atıyor kardeşim. Gerektiğinde bu millet ona hazır…” diyerek skandal açıklamalarını sürdürdü.

  AHMET MARANKİ KİMDİR?

  Ahmet Maranki, 1956 senesinde Kastamonu’da dünyaya geldi. Liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra, Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1976 senesinde stajını tamamlayan Maranki, devlet görevine başladı. Maliye Gümrük Tekel Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde teknik, idari görevler, eksper- baş eksper- baş uzman gibi muhtelif vazifelerde görev aldı. 1981 senesinde İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği’ni bitirdi. 1986’da ise Sosyal Siyaset Bölümü’nde master yaptı ve 1990 senesinde doktorasını tamamladı. 1991 senesinde Azerbaycan’ın daveti üzerine, Türkiye Cumhuriyeti adına görev yaptığı ilgili birimin baş uzmanı olarak araştırmalar yapmak ve üniversitelerde ders vermek için Azerbaycan’a gitti. Yaklaşık 10 sene orada yaşadı. Azerbaycan Milli Meclisi’nde danışmanlık yaptı. Çalışmalarını “Türkiye Azerbaycan Harici İktisadi Alakaları”, “Agent Mukaveleleri” adlı kitaplarıyla yayınladı. 1998 senesinde Azerbaycan’da “Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı” seçildi. Rusya-Avusturya-Azerbaycan-Türkiye’nin bilim adamları öncülüğünde 1990 senesinde kurulan Bilim ve Buluş Adamları Derneği’nin genel sekreterliğini yaptı. Ayrıca “The Institute for Cross Cultural Health” adlı enstitünün başkanlığını yaptı. Ahmet Maranki aynı zamanda 1969 senesinden bu yana sporla uğraşmaktadır. Siyah kuşak judo, tekvando, şhiatsu hocası konumundadır.

  Geçtiğimiz yıllarda Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu, televizyon kanalları, gazeteler ve internet sitelerinde yaptıkları yorumlarla halkın sağlığıyla oynadıkları iddiasıyla Prof. Dr. Ahmet Marank hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

  AHMET MARANKİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı, Akit Tv isimli Tv kanalında dün gece yaptığı açıklamalar nedeniyle Ahmet Maranki hakkında basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan soruşturma başlattı. Savcılık açıklamasında  ‘Ahmet Maranki hakkında soruşturma başlatılmış ve ilgili kişi şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir’ denildi.

  YORUMLAR