• Afrin’de PKK tiyatrosu

  Afrin'de PKK/YPG/PYD'li teröristler, kadınları baskıyla silahlandırdı, caddelerde şov yaptırdı. Amaçları ise Batı medyasında "sivil halk direniş yapıyor" algısını yaratmak.

  16 Şubat 2018 - 12:31
  Afrin’de PKK tiyatrosu

  Afrin’de PKK/YPG/PYD’li teröristler, kadınları baskıyla silahlandırdı, caddelerde şov yaptırdı. Amaçları ise Batı medyasında “sivil halk direniş yapıyor” algısını yaratmak.

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk gününden bu yana terör örgütleri PKK/YPG/PYD dezenformasyonlarla algı yaratmaya çalışıyor.

  ŞİMDİ DE KADINLARI KULLANIYORLAR

  İlk günden beri sahte fotoğraflar, başka olaylara ait yaşanmış savaş görüntüleri yayınlayarak Türkiye karşıtı algı oluşturmayı hedefleyen terör örgütleri bu sefer de kadınları koz olarak kullandı.

  PKK’lı teröristler “Mehmetçik Afrin’de sivilleri vuruyor” yalanı tutmayınca şimdi de 3 bine yakın kadını zorla silahlandırdı. Silahlandırılan kadınlar sokakta yürütüldü.

  Kadınlara, batılı gazetecilerin önünde elinde silah ile şov yaptırıldı. amaç ise, Afrin’de büyük bir sivil direniş varmış gibi algı yaratmak, Mehmetçik’in ilerlemesini yavaşlatmak…

  YORUMLAR