• Afrin kırsalında patlama meydana geldi… TSK ve ÖSO’dan yaralılar var

  13 Mart 2018 - 20:25
  Afrin kırsalında patlama meydana geldi… TSK ve ÖSO’dan yaralılar var

  Zeytin Dalı Harekatı’nın yürütüldüğü Afrin kırsalında patlama meydana geldi. Nedeni henüz bilinmeyen patlamada yaralıların olduğu bildirildi. Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evde askerlerin arama yaptığı sırada El Yapımı Patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri olmak üzere 10 asker yaralandı.

  YARALILAR, KİLİS DEVLET HASTANESİ’NE KALDIRILDI

  Afrin kırsalında, akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada yaralananlar arasında Türk askerleri ve ÖSO mensupların da bulunduğu belirtiliyor. Yaralılar, sınıra sevk edilen ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne taşınıp, acil serviste tedaviye alındı.

  8 TÜRK ASKERİ İLE 2 ÖSO MENSBUBU YARALI

  Bölgeden gelen son bilgilere göre, Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evlerde Türk askerleri ile ÖSO askerlerinin arama yaptığı sırada EYP’nin patlaması sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı. Yaralı askerleri, olay yerinden hızlı bir şekilde zırhlı araçlarla ile tahliye edilerek Azez üzerinden Kilis’in Önhcüpınar Sınır Kapısı Sıhhı Tahliye noktasına getirildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri, Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, hastaneye Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ile operasyonu yürüten askeri yetkililer gelerek, doktorlardan bilgi aldılar.

  Afrin’den acı haber geldi: TSK bir askerin şehit olduğunu açıkladı

  Afrin şehidi Uzman Çavuş Taner Kart’ı 10 bin kişi uğurladı

  YORUMLAR