Cüneyt Akman

Cüneyt Akman

Yazarın Diğer Yazıları

2018’e girerken

Sevgili Halktv.com.tr İzleyicileri;

Öncelikle siz dostlarımıza Halk TV ailesinin kucak dolusu sevgilerini ve mutlu bir 2018 dileklerini iletmek isterim.

Halk TV’nin resmi internet sitesi halktv.com.tr  yenilenmiş haliyle henüz 6 aylık yeni emekleyen bir çocuk. Yine de destek ve ilginiz sayesinde, o da bir zamanlar Halk TV’nin gelişip büyüdüğü gibi, serpilip boy atmakta.

Halk TV’nin küçük kardeşi olarak, o da tıpkı bir zamanların Halk TV’si gibi rakiplerine kıyasla çok kısıtlı olanaklarla yola koyuldu. Buna rağmen kısa sürede rüştünü ispatladı; Yüksek bir izleyici trafiğine erişti ve her gün de yükselmeye devam ediyor.

Test yayınını saymazsak geçen Temmuz’da ilk kez resmen yayına başlayan halktv.com.tr’nin elbette, kendinden daha eski sitelere göre pek çok eksiği var. Buna karşılık teknoloji ve vizyon açısından bir çoğundan daha şimdiden hayli üstün.

Ya da “kuzguna yavrusu anka görünür” misali bizlere öyle görünüyor.

2018’de ise çok daha büyük yeniliklerle karşınızda olmayı umuyoruz. Hedefimiz klasik haber sitelerinin ötesinde, TV ile internetin daha büyük bir işbirliğine kavuştuğu, gerçek bir 21. yy internet sitesi olabilmek. Bu yolda hazırladığımız ve yakında uygulamaya sokacağımız yenilikleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Planlanan bütün yeniliklerin temelinde ise en iyi “geniş Halk TV ailesi”olarak tanımlayabileceğimiz siz izleyicilerimizi, haber üretimi ve yorumlama sürecine daha aktif olarak katmak, sizinle üretmek, sizinle paylaşmak vizyonu yatıyor. Bu yenilikleri bir bir tanıtmadan önce ise önemli bir konuda sizin yardımınıza ihtiyacımız var.

Dediğimiz gibi halktv.com.tr henüz emekleme çağında 6 aylık bir site. Her bebek gibi geleceği içinde taşımanın verdiği üstünlüğe sahip; ama her bebek gibi henüz o potansiyelin yanında acemilikleri, deneme yanılmayla bazen de yanlış atılmış adımları var; her bebek gibi düşe kalka öğreniyor. İşte siz ailemizin desteğine de bu noktada ihtiyacı var.

Lütfen bu sitede gelecekte ne görmek istediğinizi, nasıl türde yenilikler arzuladığınızı bize yazın. Sadece bununla da yetinmeyin, lütfen beğenmediğiniz, yanlış attığımız adımları da söyleyin.

Sitenin şurasındaki renkten, burasındaki butona varıncaya kadar, haber dizilişleri ve sınıflandırmalarına kadar, sayfa düzeni ve haber politikası dahil beğendiklerinizi ve beğenmediklerinizi bize bildirin. Alternatif önerilerinizi iletmekten sakın çekinmeyin. Evet, zor koşullar altında, dar bir kadro ile çalışıyoruz. Fakat Türkiye’nin en ilerici, en çağdaş, en parlak zihinlerine sahip olan sizin gibi bir ailemiz var. Bizi kim yenebilir ki!

Halktv.com.tr ile ilgili yorum ve önerileriniz için bize [email protected] adresinden yazabilirsiniz.

 

Sevgiler
Halktv.com.tr Yayın Yönetmeni
Cüneyt Akman

Yazarın Diğer Yazıları