• 15 yaşındaki şehit Şehit Eren Bülbül “iyi ki varsın” denilerek son yolculuğuna uğurlandı

  12 Ağustos 2017 - 18:31
  15 yaşındaki şehit Şehit Eren Bülbül “iyi ki varsın” denilerek son yolculuğuna uğurlandı

  Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü PKK’lı bir grubun saldırısıyla yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törene çok sayıda vatandaş Eren Bülbül’ü dualarla ve gözyaşlarıyla toprağa verdi.

  16 yaşındaki Eren Bülbül’ün teröristlerle girdikleri bir evden erzak alırken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıkmış, bu evi göstermek için güvenlik güçleriyle giderken kurşunlara hedef olarak, şehit olmuştu.

  Şehit Eren Bülbül’ün anısına…

  “İYİ Kİ VARSIN” DİYEREK UĞURLADILAR

  Maçka Merkez Camisi’nde ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, AKP milletvekilleri, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Güümrükçüoğlu, ailesi, arkadaşları ile binlerce kişi katıldı.

  Cenaze namazı öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ardından Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal ve takım kaptanı Onur Recep Kıvrak da Eren’in ağabeylerine ve yakınlarına taziyelerde bulundu. Eren Bülbül’ün Türk bayrağına sarılı tabutu kılınan cenaze namazının ardından omuzlarda taşınarak cenaze nakil aracına kondu. Cenaze toprağa verilmek üzere buradan Köprüyanı mahallesine gönderildi.

  Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Eren Bülbül mesajı: 15 yaşındaki çocuğa kurşun sıkacak kadar…

  Sosyal medya mesajı çığ gibi büyüdü milyonların beğenisini kazandı

  Türkiye Eren’i önce Maçka ilçesinden gelen şehit haberi ile ardından da sosyal paylaşım sayfasında şehit olmadan 2 ay önce yaptığı ‘Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ mesajı ile tanıdı. Farkına varmadan bir anlık kırgınlığı ile yazdığı bu mesajı ile Türkiye’de gündem olan Maçkalı Eren Bülbül’ün bu sözü bugün Türkiye’de en çok konuşulan konu oldu. ‘Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ sözü gazetelerin manşetlerini, televizyonların ekranlarını ve sosyal medya kullanıcılarının da sayfalarını süsledi.

  15 yaşındaki şehit Eray Bülbül’ün “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” mesajı yürekleri dağladı

  YORUMLAR