• 11 milyar Dolarlık THY-Boeing anlaşma masasına Erdoğan da oturdu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türk Hava Yolları(THY),'nın Boeing'e sipariş ettiği 11 milyar dolar tutarındaki 40 uçaklık imza töreni'ne katıldı.

  23 Eylül 2017 - 12:58
  11 milyar Dolarlık THY-Boeing anlaşma masasına Erdoğan da oturdu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türk Hava Yolları(THY),’nın Boeing’e sipariş ettiği 11 milyar dolar tutarındaki 40 uçaklık imza töreni’ne katıldı.

  THY ile Boeing arasında Dreamliner 787-900 uçak tipi alım anlaşması imzalandı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Boeing Başkan Yardımcısı tarafından yapılan anlaşma töreni Hard of New York’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

  Erdoğan imza töreni ardından tarafları alkışlarken Aycı’ya imzaladığı dosyayı değiştirmesini söyledi. Ardından iki tarafın da elini sıktı. Daha sonra Erdoğan Aycı’ya törende kullandığı kalemleri unutmamasını hatırlattı.

  Edilinen bilgiye göre THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve ekibi tarafından Boeing ile yürütülen görüşmeler esnasında, siparişler kapsamında Türkiye’de üretilecek 1 milyar dolar değerinde yan sanayi iş hacminin özellikle değerlendirildiği ve bu konu üzerinde durulduğu öğrenildi.

  Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası THY’den 11 milyar dolarlık anlaşma

  YORUMLAR